Ak je nutné viac súborov PDF, pomenujte ich ako idú za sebou.
PDF nesmie obsahovať prehľadnosti - musia byť zlúčené.
Používajte ICC profil Fogra39 (ISO 12647-2:2004) alebo Fogra27
Ďalšie odporúčania pre prípravu PDF:
Na prípravu používajte Adobe Acrobat Distiller. Novšie verzie už majú nastavené v predvoľbách možnosť PDF/X-1a. U starších verzií programov pokiaľ možno nepoužívajte export z aplikácií, nie vždy vytvorí korektné PDF.
Rozlíšenie obrázkov použite 300 - 450 dpi pri farebných, cca 600 dpi u čiernobielych. Nižšia hodnota znižuje kvalitu tlače a príliš vysoká hodnota navyšuje zbytočne objem dát, dobu následného spracovania a nie je vhodná ani z hľadiska kvality.
Skontrolujte nastavenie TrimBoxu (definícia čistého formátu v PDF), spadávky a orezových značiek.
Skontrolujte pretlače (zapnúť náhľad predtlače v Acrobate).
Skontrolujte farby dokumentu (kontrola farieb Pantone v Acrobate)
Vypnite OPI väzby pri výstupe do PDF.
Nepoužívajte slovenskú diakritiku v názvoch súborov.
Najčastejšie chyby pri vytváraní PDF:
Pretlač bielej farby. Napríklad biele logo alebo text vo farebnej ploche. Ak má nastavený pretlač biele tak sa nevytlačí.Skontrolovať sa to dá v nastavení Akrobatu - Náhľad predtlače alebo napríklad v InDesignu - Náhľad výťažkov. Stáva sa to často napríklad pri zmene pôvodnej 100% čiernej (máva automaticky nastavenú pretlač) na bielu, kde môže pretlač zostať nastavený.Pozor - tlač na bežnej tlačiarni môže byť v poriadku, napriek tomu je PDF zlé. Väčšina tlačiarní nemá poscript a výstup na tlačiareň prebieha inak ako na RIPu. Náhľad predtlače ide tiež zapnúť vo väčšine grafických programov (InDesign, Illustrator, Corel).